You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος πλησιάζει ο εορτασμός της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940. Λόγω των εορτών αυτών το Σχολείο μας θα λειτουργήσει ως εξής:

ΠΕΜΠΤΗ 26 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2023 – ΑΡΓΙΑ

Η 26η Οκτωβρίου, ημέρα εορτασμού της μνήμης του Αγίου Δημητρίου, έχει γίνει αποδεκτή από τη Διεύθυνση Π.Ε. Ανατολικής Θεσ/νίκης σύμφωνα με το αρ. πρωτ. 27310/23-10-2023 έγγραφο ως τοπική αργία, στη Δημοτική Κοινότητα Θερμαϊκού και το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2023 – ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Θα πραγματοποιηθεί γιορτή αφιερωμένη στην Επέτειο του ΟΧΙ στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας.. Οι μαθητές/τριες του σχολείου θα προσέλθουν κανονικά στις 08:00-08:15 π.μ. και θα αποχωρήσουν από το σχολείο στις 10.00 π.μ. Το ολοήμερο δε θα λειτουργήσει. Παρακαλούνται οι γονείς να προσέλθουν για να παραλάβουν τους/τις μαθητές/τριες εγκαίρως.

ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2023 – ΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΛΑΣΗΣ

Οι ορισμένοι από το πρακτικό του Συλλόγου Διδασκόντων σημαιοφόρος, παραστάτες/-τριες, καταθέτης στεφάνου και ταμπελοφόρος θα προσέλθουν στον ιερό ναό Πέτρου και Παύλου με τους γονείς τους ώρα 9.30΄ π.μ. για να αντιπροσωπεύσουν το σχολείο στη δοξολογία. Μετά τη δοξολογία, σημαιοφόρος, παραστάτες/-τριες,, καταθέτης στεφάνου και ταμπελοφόρος θα μεταβούν στο ηρώο Περαίας. Αφού ολοκληρωθεί η κατάθεση στεφάνων σημαιοφόρος, παραστάτες/-τριες, καταθέτης στεφάνου και ταμπελοφόρος μεταβαίνουν με τους γονείς τους στον χώρο συγκέντρωσης για την παρέλαση. (Parking του Super Market «ΜΑΣΟΥΤΗΣ»)

Τα παιδιά της Ε΄ και της ΣΤ΄ τάξης που συμμετέχουν στην παρέλαση, θα συγκεντρωθούν στο Parking του Super Market «ΜΑΣΟΥΤΗΣ» (Ν. Επιβάτες) στις 10:30, ντυμένα με τη στολή της παρέλασης [μπλε σκούρο παντελόνι (όχι τζιν) και άσπρο πουκάμισο ή φούτερ, κονκάρδα σχολείου, φουλάρι τα κορίτσια και επίσης μπλε σκούρη φούστα (όχι τζιν)]. Οι παραστάτες/-τριες, οι διμοιρίτες και ο καταθέτης στεφάνου θα φορούν άσπρα γάντια, τα οποία θα δοθούν από το σχολείο.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΑΛΗΠΑΣΑΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ